Bubbles Äggkopp från Mateus har fått sin inspiration från modevärlden, och har en vacker textur med bubblor. Äggkoppen är handgjord och handmålad av erfarna hantverkare i Portugal, vilket gör varje produkt unik. Kommer i flera härliga färger.
Eftersom produkten är handgjord kan tillverknings- och leveranstiden variera.
Bubbles Som alla produkter från Mateus är även serien Bubbels handtillverkad. Den lekfulla designen ger en glad känsla vid bordet. Vi uppmanar dig till att mixa och matcha med olika färger och former för en roligare duktning tillsammans med Mateus Bubbles.
– OBS! – Mateus har just nu stora produktionssvårigheter i samband med COVID-19. Beställningsvaror kommer därför tyvärr ha en förlängd leveranstid. Notera att leveranstiden för beställningsvaror i nuläget är väldigt osäker, men vi gör vårt yttersta för att du som kund skall få så korrekt information som möjligt om den förväntade leveranstiden.