Le Chef bordstablett från Decotique. En stilren och elegant bordstablett, handtillverkad i Småland av äkta kalvskinn. Ett bra sätt att få till en attraktiv dukning är att komplettera med bordstabletter och glasunderlägg – samtidigt som du skyddar ditt bord från märken och fläckar.
Att planera en härlig middagsbjudning handlar inte bara om vad du ska bjuda på och hur det ska smaka – att få en god måltid serverad på något fint mättar ögat precis som det mättar magen!
Le Chef bordstablett i skinn blir en perfekt present till värden eller värdinnan vi alla känner. Köp det exklusivt hos oss på Royal Design Group, antingen online eller i någon av våra butiker.
Bra att veta:
• Material: Kalvskinn
• Tillverkning: Småland
• Bredd: 32,5 cm
• Längd: 45 cm
Underhåll:
Torka av fläckar med en fuktig trasa eller använd galltvål och vatten. Behandla skinnet vid behov genom att smörja in det med ofärgat läderfett eller läderolja.