Paratiisi vas från Arabia med ett djärvt, fruktigt motiv med härliga färger som adderar det lilla extra till omgivningen.
Paratiisi Vas, 18 cm905 kr
Fri frakt
I webblager – endast 4 st kvar
Fri frakt över 499 kr (Fraktklass XL över 4999 kr)
Lagervaror skickas inom 1-2 vardagar
30 dagars ångerrätt
Beskrivning
Vasen från Arabia har ett djärvt, fruktigtmotiv med härligafärgersom adderar det lilla extra till omgivningen. Den är tillverkad av porslin med en högkant perfekt för större blomsterarrangemang. Perfekt att placera i ett djupare fönster, på sidobordet eller på nattduksbordet.
Formgiven av Birger Kaipiainen.
Om vasen från Arabia
- Den här vasen är en del av Arabias kollektion Paratiisi. - Tillverkad av porslin. - Färgrikt, fruktigtmotiv. - Finns även som en middagsservis.
Skötselråd för vasen
- Handdisk rekommenderas för att vidhålla produktens livslängd.
I mer än 130 år har Arabia varit ett flaggskepp inom finsk design. Arabias produkter kännetecknas av tidlös skönhet, hög kvalité och funktionalitet. Här finns tidlösa designer så som produktserierna paratiisi, tuokio, arctica och självklart allas favorit Mumin.